Wydarzenia

3 kwietnia 2011r

Dnia 3 kwietnia 2011 roku w naszej parafii odbyła się wizytacja kanoniczna. Parafię p.w. Trójcy Świętej w Lublinie odwiedził ks. bp Mieczysław Cisło. Jednym z punktów wizytacji było spotkanie Dostojnego Gościa z członkami Kółek Żywego Różańca istniejącymi przy parafii.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą o godz. 12, do której Członkowie Kółek przygotowali odpowiednią oprawę liturgiczną. W darach ołtarza na ręce Księdza Biskupa złożona została kopia naszej Ikony Matki Błogosławionej Nadziei, przed którą w każdą niedzielę o godz. 9.30 odmawiany jest Różaniec.

Po Mszy Świętej Członkowie Kółek wraz z Księdzem Biskupem odmówili wspólnie modlitwę różańcową, a po niej Jego Ekscelencja wygłosił krótką konferencją na temat znaczenia modlitwy różańcowe w życiu chrześcijanina. Bp Mieczysław Cisło mówił o wartości modlitwy wstawienniczej i jej wpływie na ludzi, za których jest ona odmawiana i na samych modlących się. Prosił obecnych o dalszą modlitwę, szczególnie w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w naszej parafii i w diecezji.

Na koniec ks. bp. Mieczysław Cisło udzieliła pasterskiego błogosławieństwa wszystkim obecnym członkom Kółek Różańcowych i ich rodzinom.

Znalazł się również czas na zdjęcia.

Członkowie Kółka Różańcowego p.w. św. Andrzeja Boboli

Członkowie Kółka Różańcowego p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Członkowie Kółka Różańcowego p.w. Matki Boskiej Fatimskiej (męskie)