Kościół w Internecie

 • Kibicuj rodzinie

  Euro, Euro, Euro! Niemal gdzie się nie obejrzeć - Euro 2012. Atmosfera mistrzostw wykorzystywana jest na różne sposoby. Także przez środowisko katolickie. Jedną z akcji nawiązujących do piłkarskiego święta jest inicjatywa http://www.kibicujrodzinie.pl/ . Jej twórcy przekonują, że nie tylko sport jest ważny i to rodzina może być pasją prawdziwego zwycięzcy. Wskazując, że rodzina dla sukcesu potrzebuje treningu, zapraszają małżeństwa na wspólną randkę – seans w kilkudziesięciu miastach w Polsce. „Po kinie możecie rozsiąść się w Waszych samochodach i dać się ponieść falom eteru na głębię relacji małżeńskich, przy pomocy interaktywnej audycji radiowej. Kontynuacją będzie internetowy kurs, który pomoże Wam rozwinąć to, co być może obudzi się w Was w trakcie randki.” Autorzy ostrzegają jednocześnie, że „Skorzystanie z tych propozycji grozi poprawą jakości rozmowy, poprawą jakości relacji, odkryciem spraw, które blokowały małżonków, rozwiązaniem problemów bolesnych, niewypowiedzianych. Kurs prowadzi do przebaczenia, jeśli jest potrzebne i do pogłębienia relacji, co każdej parze wyjdzie na dobre.”
  „Kibicuj rodzinie” ma miejsce w 60 miastach w Polsce, także w Lublinie (kino ABC przy ul. Kiepury oraz aula KUL). Rezerwacji miejsc dokonamy klikając jedną z zakładek u góry strony, np. „o akcji” a następnie baner „Wybierzcie się na randkę!”
  Z kolei baner „Znajdź się na zdjęciu wielkiej rodziny kibiców” umożliwia zrobienie sobie zdjęcia za pomocą kamerki internetowej i umieszczenie go w galerii na stronie.
  Natomiast pod zakładką „multimedia” znajdziemy film promujący akcję (z udziałem m.in. Kuby Błaszczykowskiego i Radosława Pazury) a także humorystyczną piosenkę Artura Andrusa „Glanki i pacyfki”, która dotarła ostatnio na szczyt Listy Przebojów Trójki.

  Robert Gogłoza
trojca.eu