INDIE – ZŁOTY TRÓJKĄT I TYGRYSY 9 DNI

INDIE – ZŁOTY TRÓJKĄT I TYGRYSY 9 DNI

Termin: 3 – 12 luty 2018r

1 dzień: Warszawa – Delhi
Przelot z Warszawy do Delhi przez jeden z portów lotniczych.

2 dzień: Delhi
Przylot do Delhi i przejazd do hotelu na krótki odpoczynek i śniadanie. Zwiedzanie Starego Delhi: Meczet Piątkowy (w miarę możliwości), Czerwony Fort, miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego, wizyta na lokalnym bazarze Chandni Chowk. Kolacja i nocleg.

3 dzień: Delhi – Jaipur
Po śniadaniu zwiedzanie Nowego Delhi: Mauzoleum Humajuna (lista UNESCO), Qutab Minar (lista UNESCO), Brama Indii, budynki rządowe i Pałac Prezydencki (z zewnątrz). Wyjazd do Jaipuru, stolicy kolorowego, intrygującego stanu Radżastan. „RÓŻOWE MIASTO” JAIPUR to uczta dla miłośników zabytków, sztuki, ale i tradycyjnego sposobu życia, który jest tu widoczny na każdym kroku. Kolacja i nocleg.

4 dzień: Jaipur
Śniadanie. Wyjazd do Fortu Amber, dawnej siedziby maharadży Jaipuru, imponującej, przepięknej budowli, wznoszącej się na niedalekim wzgórzu. Wyjazd do fortu na słoniach (o ile lokalne władze nie wprowadzą zakazu, co czasem zdarza się z powodu większych festiwali, etc.). Powrót do Jaipuru, zwiedzanie Różowego Miasta: Obserwatorium Astronomiczne, Pałace Maharadży, zespół pałacowo-ogrodowy Rani Sisodia, postój przy Pałacu Wiatrów. Wizyta w fabryce batików, w której można dokonać zakupów. Kolacja, nocleg.

5 dzień: Jaipur – Ranthambore
Po leniwym śniadaniu jedziemy do PARKU NARODOWEGO RANTHAMBORE – dumy Północnych Indii i miejsca, gdzie możemy spotkać pana dżungli – tygrysa. Ranthambore jest jednym z najlepszych miejsc w Indiach, by spotkać to wspaniałe zwierzę. Oprócz tygrysów łatwo spotkać tu także leopardy, hieny, krokodyle i pytony. Zakwaterowanie w lodge’y. Po południu relaks na basenie lub indywidualne spacery po okolicy.

6 Dzień: Ranthambore – Jaipur
Wcześnie rano udajemy się na poranne safari. Po powrocie czas na śniadanie. W ciągu dnia relaks, by ponownie udać się na safari w godzinach popołudniowych. Będziemy mieć kolejną szansę na zobaczenie tygrysa. Po powrocie kolacja. Nocleg.

7 dzień: Ranthambore – Fatehpur Sikri – Agra
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Agry. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri (lista UNESCO) – miasta wybudowanego przez cesarza Akbara pośrodku pustyni na przekór przyrodzie i jej prawom. Dziś Fakehpur Sikri nazywane jest „opuszczonym miastem” – nie przetrwało konfrontacji z brakiem wody i klimatem. Przyjazd do Agry, kolacja, nocleg w hotelu.

8 dzień: Agra – Delhi
Wcześnie rano podziwianie grobowca Taj Mahal (lista UNESCO), prawdopodobnie najsłynniejszego na świecie pomnika utraconej miłości. Śniadanie. Zwiedzanie AGRY – stolicy imperium Mogołów: Czerwony Fort (lista UNESCO), marmurowa świątynia Radha Soami w dzielnicy Dayal Bagh. Po południu przejazd do Delhi. Transfer na kolację, w godzinach wieczornych transfer na lotnisko.

9 dzień: Warszawa
Przylot do Warszawy.

Cena od osoby: 6995 PLN

CENA OBEJMUJE:

• przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa (z przesiadką)
• przejazdy klimatyzowanym autokarem zgodnie z programem
• zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych z łazienką i klimatyzacją,
• śniadania i kolacje na całej trasie wg programu,
• opiekę pilota B. P. Opal Travel oraz anglojęzycznych przewodników lokalnych
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
• wizę do Indii (wymagane zdjęcie, wniosek wizowy i paszport)
• ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

• napojów do kolacji
• zwyczajowych napiwków dla kierowców, przewodników, bagażowych
• atrakcji fakultatywnych

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1100 PLN