Ogłoszenia duszpasterskie

24.01.2021 - III Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela jest III Niedzielą Zwykłą w kalendarzu liturgicznym.

 2. W dniu dzisiejszym Caritas Archidiecezji Lubelskiej po każdej Mszy św. przeprowadza zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.

 3. Dziś po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.

 4. W przyszłą niedzielę 31 stycznia po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla młodzieży, przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • Poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła (Msza św. w naszej kaplicy będzie o godz. 7:00)
  • Wtorek – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
  • Czwartek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu

 6. Przez cały miesiąc styczeń w dni powszednie w naszej kaplicy jest sprawowana tylko Msza św. o godz. 7:00 rano (nie ma Mszy św. wieczornej) a kancelaria parafialna jest czynna od 7:30 do 8:00.

 7. Jest do nabycia aktualna prasa katolicka tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, dla stałych odbiorców czasopismo ewangelizacyjne Miłujcie się, jeszcze dzisiaj można nabyć kalendarze maryjne na Nowy Rok. Czytelnicy czasopisma Miłujcie się proszone są o wpłaty na nową prenumeratę.

 8. W tym tygodniu odeszła do wieczności przeżywszy 78 lat nasza parafianka śp. Wacława Teresa Mitura mieszkająca przy ul. Szerokie. Msza św. pogrzebowa w jej intencji będzie odprawiona we wtorek (26.01) o godz. 11:00 w kaplicy przy ul. Lipowej. O spokój jej duszy pomódlmy się.

 

Top