Ogłoszenia duszpasterskie

25.09.2022 - XXVI Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła:
  • Wtorek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo,
  • Środa - wspomnienie św. Wacława,
  • Czwartek - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  • Piątek - wspomnienie św. Hieronima,
  • Sobota - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

 2. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik, w którym czcimy Matkę Bożą Różańcową. Maryja w swoich objawieniach prosi o odmawianie różańca oraz ukazuje, że ta modlitwa ma wielki wpływ na nasz los i dzieje świata. Nasze problemy miałyby inny wymiar, gdyby w naszym życiu było więcej modlitwy różańcowej. W tym miesiącu starajmy się częściej sięgać po różaniec. Odmawiajmy go całymi rodzinami w domu. Różaniec w kaplicy będzie odmawiany w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18:30 a w niedziele po sumie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. W środę 28 września o godz. 15.00 odbędzie się modlitwa - Koronka na ulicach miast. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy krzyżu obok kaplicy.

 4. Biblioteka na Sławinie ogłasza, że od 30 września do 3 października będzie obowiązywała abolicja. W tych dniach czytelnicy będą mogli oddać zaległe książki i nie zapłacą za nie kary. Biblioteka organizuje również działalność kulturalną i zaprasza na zajęcia plastyczne dla różnych grup wiekowych. Szczegóły na plakatach w bibliotece. Biblioteka Na Poziomie oferuje również książki w języku ukraińskim.

 5. Od 23.09 do 01.10 można głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 6. Jest aktualna prasa katolicka, w tym Mały Gość Niedzielny - zapraszamy do nabywania i czytania.

 7. Przypominamy, że trwa zbiórka kwartalna na prace w kościele.

 8. Trwa w parafii zbiórka ofiar na posadzkę do kościoła. Cena 1 m2 to 500 zł. Koszt całej posadzki to 450.000 zł. Prosimy o pomoc w jej ułożeniu.
  Za wszelkie ofiary z serca dziękujemy. Można je również wpłacać na konto parafii.

 

Top