Ogłoszenia duszpasterskie

24.05.2020 - VII Niedziela Wielkanocna

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • Wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza
  • Piątek – wspomnienie św. św. Urszuli Ledóchowskiej

 3. Zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych. W naszej kaplicy można w niech uczestniczyć w niedzielę po sumie (ok. 12:50), natomiast w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (18:30).

 4. Chociaż z powodów epidemicznych nie odbyła się standardowa kwartalna zbiórka ofiar, ks. Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy przysyłają swoje ofiary drogą elektroniczną poprzez wpłatę na konto parafialne lub osobiście fatygują się w tym celu do kancelarii parafialnej. Złożone datki są przeznaczone na granitową posadzkę w kościele. Bóg zapłać!

 5. Z przyczyn epidemicznych pierwsza komunia święta w nasze parafii zostaje przesunięta w czasie i podzielona na dwie grupy. Pierwsza grupa dzieci przyjmie komunię świętą 21 czerwca, a druga – 06 września. Najbliższe spotkanie przygotowawcze dla pierwszej grupy odbędzie się w środę 27 maja o godz. 18:45. Natomiast organizacyjne spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci, które przystąpią do pierwszej komunii świętej w drugim terminie (tj. 06 września) odbędzie się w poniedziałek 1 czerwca o godz. 18:45.

 6. Z tych samych przyczyn, jeśli warunki na to pozwolą, młodzież z naszej parafii przyjmie bierzmowanie w terminie jesiennym.

 7. W najbliższą sobotę 30 maja po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym odbędzie się czuwanie modlitewne zakończone Mszą św. Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godz. 20:00. Będziemy wspólnie prosić Pana Boga o wylanie Ducha Świętego na nas, nasze rodziny i całą naszą parafię. Niech Jego ożywiająca moc uleczy nasze rany oraz pomnoży ufność i pozwoli głębiej wejść w życie wiary.

 8. Komunikat Metropolity Lubelskiego o nominacji nowego biskupa pomocniczego.

  Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

  Z radością przyjmujemy decyzję Ojca Świętego Franciszka o mianowaniu nowego biskupa pomocniczego dla archidiecezji lubelskiej. Jest nim Ksiądz dr Adam Piotr Bab, wikariusz biskupi ds. młodzieży i proboszcz parafii pw. św. Józefa w Lublinie. Nominacja została podpisana i ogłoszona 22 maja br. dokładnie w dzień 21. rocznicy jego święceń kapłańskich.

  Urodził się 30 grudnia 1974 r. w Lublinie i jest aktualnie najmłodszym biskupem w Polsce. Wzrastał w Niedrzwicy Kościelnej, w rodzinie strzegącej najcenniejszych wartości i przywiązanej do Kościoła. Jego bliskim krewnym był biskup łomżyński Stanisław Stefanek, zmarły cztery miesiące temu w Lublinie. Po maturze w II Liceum im. Jana Zamoyskiego rozpoczął formację do kapłaństwa w Seminarium Duchownym w Lublinie.

  Przyjąwszy święcenia prezbiteriatu pracował przez rok jako wikariusz w parafii garnizonowej w Lublinie, a następnie podjął studia specjalistyczne z katechetyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które zostały uwieńczone doktoratem. W trakcie studiów mieszkał i pracował przy kościele Świętego Ducha w Lublinie jako duszpasterz młodzieży, a od roku 2002 był koordynatorem pielgrzymek na Światowe Dni Młodzieży. W ciągu ostatnich dwudziestu lat uczestniczył, razem z młodzieżą z archidiecezji, we wszystkich spotkaniach młodych z Następcą św. Piotra na kilku kontynentach.

  Doświadczenie duszpasterskie zdobywał najpierw jako rektor kościoła Świętego Ducha w Kraśniku w latach 2005-2010, następnie jako proboszcz w Końskowoli w latach 2010-2014, a przez ostatnie sześć lat w parafii św. Józefa w Lublinie. Należy do Kolegium Konsultorów Archidiecezji Lubelskiej oraz Rady Kapłańskiej. Jest konsultorem Rady ds. duszpasterstwa młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.

  Ufam, że liczne dary, jakie otrzymał od Boga oraz bogate doświadczenie Biskupa Nominata pomogą mu dobrze wypełnić zadanie, jakie postawił przed nim Duch Święty i Kościół. Polecam go Waszej gorącej modlitwie. Niech go wspiera macierzyńskie wstawiennictwo Królowej Nieba, radującej się ze Zmartwychwstania i Wniebowstąpienia swojego Syna.

  Z serca wszystkim błogosławię
  Wasz biskup Stanisław

 9. Jest do nabycia aktualna prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, a dla stałych odbiorców czasopismo ewangelizacyjne: Miłujcie się. Zachęcamy do lektury.

 

Top