Ogłoszenia duszpasterskie

18.10.2020 - XXIX Niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela jest XXIX niedzielą zwykłą w kalendarzu liturgicznym.

 2. Po każdej Mszy św. przed naszą kaplicą można złożyć ofiarę do puszki na misje.

 3. Dzisiaj o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami.

 4. W dniu dzisiejszym o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 5. W tym tygodniu wspominany:
  • Wtorek – św. Jana Kantego
  • Czwartek – św. Jana Pawła II

 6. Październik to miesiąc, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą Różańcową. Naszych parafian zachęcamy do częstszego sięgania po różaniec i odmawiania go prywatnie jak i całymi rodzinami. W naszej kaplicy nabożeństwo różańcowe jest odprawiane: w dni powszednie po wieczornej Mszy św. czyli o godz. 18:30, zaś w niedzielę po sumie. Odmawiając różaniec w naszej kaplicy modlimy się o wygaśnięcie epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

 7. Robi się coraz chłodniej na dworze, ubrania letnie wracają do szafy i ustępują miejsca ciepłej odzieży. Segregując swoje ubrania, mamy jednocześnie możliwość udzielić pomocy osobom bezdomnym z naszego miasta. Centrum wolontariatu organizuje w naszej parafii zbiórkę ubrań zimowych dla osób bezdomnych. Zbiórce podlega odzież męska: spodnie (dresowe, dżinsowe), bluzy, kurtki, czapki, rękawiczki, buty) oraz koce, kołdry, śpiwory, poduszki. Zbiórka odbędzie się 24 października (sobota) w godz. 10:00-12:00 przy wejściu do naszej kaplicy. Będzie tam podstawiony bus, do którego wolontariusze zbierają wyżej wymienione rzeczy. Dziękujemy naszym parafianom ofiarnie zaangażowanym w Wolontariat za prawdziwie chrześcijańską postawę wyrażoną w miłosiernej trosce o potrzebujących.

 8. W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Dyspensa obowiązuje od niedzieli 18 października do odwołania. Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.

  Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla Rodziny, nie dla gender” zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które mają na sercu dobro rodziny, o poparcie projektu wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej, która pod płaszczykiem ochrony kobiet przed przemocą, otwiera furtki środowiskom promującym ideologię LGBT. Drugim ważnym celem tej inicjatywy jest zawarcie przez Polskę Międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny, która będzie naprawdę broniła rodziny przed patologiami (tj. przemoc), ale również przed ich źródłami, jak alkoholizm, narkomania i inne uzależnienia, a także pornografizacja kultury masowej oraz związane z nią uprzedmiotowienie kobiety i dehumanizacja życia seksualnego.
  Swój głos poparcia można wyrazić wpisując się na listę wyłożoną na stoliku.
  Dziękuję Oazie Rodzin z naszej parafii za podjęcie się organizacji zbiórki. Głos poparcia dla tej inicjatywy można złożyć także na tygodniu u ks. Kamila w kancelarii parafialnej.

 9. Od 2 do 8 listopada oraz wszystkie niedziele tego miesiąca, zapraszamy na nabożeństwa wspominkowe. Już dzisiaj można pobrać kartki wspominkowe.

 10. Zapisanie naszych zmarłych na kartkach wypominkowych, a tym samym polecenie ich modlitwie Kościoła jest wyrazem naszej miłości i pamięci o bliskich zmarłych oraz troski o ich duchowe dobro. Kartki wypominkowe są wyłożone na brzegach ławek, a wypełnione składamy w zakrystii, ustalając dzień modlitwy.
  Jest do nabycia aktualna prasa katolicka: tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, a dla stałych odbiorców czasopismo ewangelizacyjne „Miłujcie się”.

 

Top