Ogłoszenia duszpasterskie

15.09.2019 - XXIV Niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela jest XXIV niedzielą zwykłą w kalendarzu liturgicznym.

 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana
  • Środa – święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży
  • Piątek – wspomnienie św. męczenników koreańskich
  • Sobota – święto św. Mateusza Apostoła

 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w najbliższym roku szkolnym będą się przygotowały do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, natomiast po Mszy św. wieczorowej będzie spotkanie dla młodzieży, która w tym roku szkolnym przystąpi u nas do Sakramentu Bierzmowania (kandydatami mogą być uczniowie klas VIII i osoby chętne z klas VII).

 4. We wrześniu zostanie przeprowadzona kwartalna zbiórka na wykończenie naszej świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 5. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wczoraj o godz. 15:00 wspólnie modlili się pod krzyżem misyjnym w intencji Kościoła Katolickiego w Polsce. To jednocześnie ich piękne wyznanie wiary w zbawczą moc krzyża Chrystusa.

 6. W najbliższa sobotę (tj. 21 września) na godz. 11:00 zapraszamy wszystkich chłopców od II klasy szkoły podstawowej, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów w naszej parafii. Spotkanie w salce na zapleczu kaplicy.

 7. Grupa wsparcia FRASSATI zaprasza do wzięcia udziału w autokarowej pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniach 18-20 października. W programie: niezapomniana i niepowtarzalna droga krzyżowa, mityngi, wyjazd na kremówki do Wadowic, powrót przez Łagiewniki. Koszt 195 zł/osoba. Wyjazd 18.10 sprzed naszej kaplicy. Informacje i kontakt u ks. Kamila.

 8. Jest do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytelnictwa.

 9. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Jan Pintal (lat 85), ojciec ks. dr. Leszka Pintala byłego wikariusza naszej parafii, a obecnie proboszcza parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Piotrowicach Małych. Msza św. pogrzebowa odprawiona będzie 16 września (poniedziałek) o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju (diec. zamojsko-lubaczowska). Dla tych, którzy chcieliby uczestniczyć w pogrzebie będzie wynajęty z parafii autokar. Wyjazd o godz. 9:30 sprzed naszej kaplicy. O pokój duszy śp. Jana Pintala pomódlmy się...

Top