Ogłoszenia duszpasterskie

14.07.2019 - XV Niedziela zwykła

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest XV niedzielą zwykłą w kalendarzu liturgicznym.

  2. W tym tygodniu obchodzimy:
    • Poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury
    • Wtorek – wspomnienie NMP z Góry Karmel (na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich noszących szkaplerz karmelitański)

  3. Od jutra przez najbliższe 2 tygodnie potrwa w  naszej parafii zbiórka elektrośmieci. Zużyty sprzęt RTV i AGD można składać tradycyjnie z tyłu kaplicy pod schodami przy wejściu do salki katechetycznej. Pozyskany dochód zostanie przeznaczony na wsparcie misji katolickich. Ostatni dzień zbiórki i jednocześnie wywóz elektrośmieci to 29 lipca.

  4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. przed kaplicą będzie przeprowadzona zbiórka ofiar na dofinansowanie sierpniowego obozu wolontariuszy Wołyń 2019. ReAkcja, porządkujących Polskie cmentarze na Ukrainie. Modlitewne i finansowe wsparcie jest wyrazem pamięci o naszych rodakach, spoczywających na Kresach wschodnich (Wołyń, Podole, Tarnopolszczyzna). Na Ukrainie już nie ma nikogo, kto mógłby pamiętać, modlić się za nich i dbać o ich mogiły, więc cała nadzieja w nas.

  5. Jest do nabycia aktualna prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny oraz książka napisana przez naszą parafiankę Panią Mariolę Błasińską pt. „Cud. W 1949 r. Lublin stał się Częstochową”. Pozycja w sposób rzetelny opisuje cud łez na obrazie Matki Bożej w lubelskiej katedrze, wspomnienia, relacje świadków i konsekwencje tej historii, która na zawsze wpisała się w dzieje naszego miasta. Książka kosztuje 39 zł.

Top