Drodzy Parafianie,

potrzeba nam dzisiaj na nowo usłyszeć to przepełnione radością wezwanie, iż Chrystus zwyciężył śmierć! Z różnych stron otacza nas rzeczywistość, która zdaje się wskazywać raczej na zwycięstwo śmierci, a nie życia. Tymczasem jednak, potrzeba nam spojrzeć na nią „paschalnymi oczyma”. Wówczas widzimy, że pułapka grobu nie zadziałała nad Tym, który jest Życiem. Zatem możemy wnioskować, że nie zadziała również nad tymi, którzy w to Życie wierzą.

W tym czasie, w którym lęk miesza się z nadzieją, żałoba z radością, zwątpienie z wiarą, chcemy gorącym sercem dzielić się z Wami zapatrzeniem w blask Wielkanocnego Poranka. Niech nasze oczy oczekują cierpliwie, aż zaświta to Światło!

Życzymy Wam wszystkim, którzy odważnie uczestniczycie w wydarzeniach zbawczych upamiętnionych w liturgii, którzy wytrwale dajecie świadectwo swego przywiązania do Chrystusa znosząc niewygody wynikające z limitu osób, jaki posiada nasza kaplica oraz Wam, którzy duchowo łączycie się z nami za pośrednictwem mediów, by Życie, które powstaje z martwych, zagościło ze swoją Łaską w Waszych domach i Waszych rodzinach. Na czas Wielkich Dni, w których dokonało się nasze Zbawienie, oraz na świąteczne Dni Wielkanocy życzymy radości i pokoju.

Duszpasterze Parafii Trójcy Świętej