Zjednoczone Emiraty Arabskie

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE

Termin: 17-24 lutego 2020Wyprawa do jednego z najbardziej nowoczesnych państw świata – Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zobaczymy nowoczesny Dubaj, egzotyczne Abu Dhabi, tradycyjną Sharjah oraz pełen pięknych plaż Fujairah.

Wizyta w Emiratach to prawdziwa mieszanka nowoczesnych technologii pośrodku pustyni.

Dubaj, jeden z siedmiu emiratów, często określany jest miastem rekordów. To tutaj znajdują się najbardziej ekskluzywne hotele, najwyższe budynki (z Burj Khalifa na czele), największe centra handlowe, najdroższe desery oraz największe, zbudowane przez człowieka wyspy. Dubaj to miejsce naprawdę wyjątkowe – tutaj arabskie tradycje przeplatają się z nowoczesną mieszanką kultur z całego świata.

 

PROGRAM WYCIECZKI

DZIEŃ 1: 17.02.2020 Warszawa - Dubaj

Przylot do Dubaju. Transfer do hotelu w centrum Dubaju. Nocleg.
Linia lotnicza Emirates: EK 180 T 17FEB 1 WAWDXB 1300 2140

DZIEŃ 2: 18.02.2020 Dubaj

Śniadanie. Dzisiejszy dzień poświecimy na odkrywanie Dubaju.
Przygodę z miastem rozpoczynamy od wizyty w Dubai Mall - centrum handlowym z jego słynnym akwarium i ponad 1200 sklepami. Podziwiamy Dubaj z ulokowanej na 124 piętrze platformy widokowej (opcja dodatkowa – płatna 60 USD) najwyższego budynku świata - Burj Khalifa. Dla kontrastu przespaceruj się po przepełnionym zapachami przypraw i lśniącym od wyrobów ze złota tradycyjnym targowisku „Gold & Spice Souk” i sprawdź swój talent do targowania. W czasie zwiedzania obiad. Zatrzymamy się na zdjęcie przed luksusowym hotelem Burj Al Arab i podziwiamy "Wenecję Dubaju" - luksusowy Madinat Souk. Odwiedzimy wyspę palmową Jumeirah i zatrzymamy się przed hotelem Atlantis, drugim ze słynnych hotelowych symboli Dubaju. Spacer w dzielnicy Dubai Marina gwarantuje piękne widoki na skyline Dubaju. Obiad w trakcie zwiedzania. Wizyta w Muzeum Kawy, gdzie zapoznamy się z tajnikami parzenia kawy po arabsku. Wczesnym wieczorem pokaz tańczących fontann zakończy Twój pełen wrażeń dzień. Must do! Czas wolny na kolacje. Powrót do hotelu.
Kolacja fakultatywna w restauracji Armani https://www.armanihoteldubai.com/en/dine/mediterraneo - 80 USD od osoby (bardzo bogaty buffet, miejsca z widokiem na tańczące fontanny)

DZIEŃ 3: 19.02.2020 Abu Dhabi

Śniadanie. Wyjazd do stolicy Emratów – Abu Dhabi. Pierwszym celem jest Sheikh Wielki Meczet Zayeda,
jeden z największych meczetów na świecie. Zwiedzanie kontynuujmy w Centrum Szejka Zayeda, gdzie poznamy życie prywatne nieżyjącego Sheikh Zayed. Następnym przystankiem jest wioska -skansen, gdzie cofniemy się w czasie odkrywając życie w Emiratach zanim stał się on bogatą metropolią. Obiad. Jedziemy wzdłuż pięknej Corniche na wyspę Saadiyat, gdzie znajduje się wspaniałe Muzeum Luwru Abu Dhabi. Odwiedzimy też rozrywkową dzielnice wyspy Yas, gdzie zatrzymamy się na zrobienie zdjęcia w Parku rozrywki Ferrari World. Powrót do Dubaju. Nocleg. Opcjonalnie rejs łodzią po zatoce – Dubai Creek Dhow (z kolacją) – 70 USD

DZIEŃ 4: 20.02.2020 Jeep safari

Śniadanie. Do południa czas wolny. Po południu safari jeepami po pustyni. Szalona przejażdżka po wydmach zapewni niezapomniane do wrażenia. Safari oferuje możliwość zobaczenia złocistych wydm Arabii podczas jazdy terenowym samochodem. Podróż przewiduje postój na najwyższej wydmie w celu podziwiania pięknego zachodu słońca i odświeżenia się łykiem wody mineralnej. Kolejnym punktem jest wizyta w autentycznym obozowisku Beduinów w samym sercu pustyni, gdzie na strudzonych wędrowców czekają napoje bezalkoholowe, woda, herbata, kawa oraz atrakcje takie jak malowanie henną czy przymierzanie lokalnych strojów. Można tu także pojeździć na wielbłądzie oraz spróbować fajek wodnych o różnych smakach. Jedną z nocnych atrakcji będzie czarujący pokaz tańca brzucha do rytmu arabskiej muzyki. Aby posilić się po dniu pełnym przygód, skorzystać można z bufetu z doskonałymi daniami z grilla. Będzie to niezapomniana kolacja pod rozgwieżdżonym niebem. Powrót do Dubaju.

DZIEŃ 5: 21.02.2020 Sharjah- Fujairah

Śniadanie. Przed południem rozpoczniemy wycieczkę, która zabierze nas do emiratu w Sharjah w Dubaju, zwanego „Perłą Zatoki Perskiej”. Rozpoczniemy swoją wycieczkę od malowniczej promenady Buhairah Corniche z przystankiem fotograficznym na wspaniałym meczecie Al Noor, a następnie przejdziemy do największego meczetu w Szardży, meczetu Króla Faisala. Następnie odwiedzimy Muzeum Cywilizacji Islamskiej, gdzie poznamy wkład islamski w Światowe Dziedzictwo. Następnie przejedziemy na „Stare Miasto w Szardży” na spacer po odrestaurowanym tradycyjnym targu Souk Al Arsa. Odwiedzimy Sharjah Heritage Museum, aby zobaczyć tradycyjny dom rodzinny i typową architekturę Zatoki Arabskiej. Ostatnim przystankiem przed powrotem jest Souk Al Markazi - skarbnica dywanów, biżuterii i rękodzieła. Po południu przejazd do hotelu w emiracie Fujairah. Wypoczynek na pięknych plażach. W czasie pobytu All Inclusive

DZIEŃ 6-7: 22-23.02.2020 Fujairah

Wypoczynek na pięknych plażach, korzystanie z infra

DZIEŃ 8: 24.02.2020 Fujairah - Warszawa

Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
EK 179 T 24FEB 2 DXBWAW 0805 1120

 

INFORMACJE DODATKOWE

Koszt wycieczki

Cena za 1 osobę: 6550 PLN

Świadczenia zawarte w cenie:

 • przelot samolotem rejsowym Warszawa – Dubaj – Warszawa
 • przejazdy prywatnym busem z klimatyzacją zgodnie z programem podczas
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w Dubaju i 4+/5* w Fujairah w pokoju dwuosobowym
 • śniadania, obiad w dniu 2 i 3, kolacja w dniu 4, All Inclusive w dniu 5,6 i 7
 • jeep safari, zwiedzanie Dubaju, Abu Dhabi i Sharjah z polskojęzycznym przewodnikiem lokalnym
 • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

Świadczenia NIE zawarte w cenie:

 • opłata lokalna, płatna na miejscu w hotelu - ok. 20 USD

Dodatkowe atrakcje

La Perle - teatr na wodzie

Opis wycieczki

Każde miasto ma swój sekret, tylko Dubaj ma La Perle! Zapraszamy na spektakularne show, o którym do tej pory nawet nie marzyliście! La Perle to jedyny w swoim rodzaju teatr, który do swych przedstawień wykorzystuje 2,7 mln litrów wody i już 31 sierpnia tego roku otworzył swoje podwoje w samym sercu Al Habtoor City Dubai. Zapierające dech w piersiach przedstawienie odgrywane na wodzie i w powietrzu przez 65 światowej klasy artystów dostarczy niezapomnianych wrażeń nawet najbardziej wymagającemu widzowi.

Ponad 450 przedstawień w roku, wszystkie wyreżyserowane pod okiem geniusza kreatywności i jednego z najlepszych na świecie dyrektorów artystycznych, Franco Dragone. Rezerwuj już dziś i odkryj krainę nieograniczonych możliwości!

Główne atrakcje

   • Spektakl na wodzie La Perle
   • 65 artystów z całego świata
   • Wodna scena z 2,7 mln litrów wody

Bilety

   • w strefie Bronze: 70 USD,
   • w strefie Silver: 90 USD,
   • w strefie Gold: 130 USD

Przelot helikopterem

Przeżyj dreszczyk emocji i odkryj malowniczy Dubaj i jego wybrzeże z lotu ptaka! 12 minutowy lot helikopterem zaczyna się w słynnej dzielnicy Dubai Marina obok SkyDive i obiera kurs na najpiękniejsze miejsca metropolii. Zobaczysz między innymi:

   • słynny hotel Atlantis wraz z Palmą Jumeirah,
   • wyspy „The World“,
   • jedyny w swoim rodzaju hotel Burj al Arab
   • najwyższy budynek świata Burj Khalifa

Lot śmigłowcem to świetny i efektywny sposób na obejrzenie magicznego Dubaju!

Cena na 12 minutowy przelot: 220 USD
(są jeszcze opcje 17 i 22 minutowych przelotów)

 

 

Top