Japonia

JAPONIA

12 dni

Termin: 16-27 kwietnia 2020Podczas ponadtygodniowego pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni odwiedzimy najważniejsze dla katolików miejsca tego kraju: Akitę, gdzie miały miejsce objawienia uważane za kontynuację objawień fatimskich i Nagasaki, związane z początkami chrześcijaństwa w Japonii oraz działalnością św. Maksymiliana Kolbego. Poznamy jedną z największych na świecie megametropolii Tokio, wspaniałe zabytki Tokio, najważniejszy japoński port w Jokohamie, pełną uroków Narę - najstarszą japońską stolicę oraz bezcenne dziedzictwo kulturowe i artystyczne wielowiekowego Kioto.

Odkryjemy Japonię tradycyjną i nowoczesną.

 

PROGRAM WYCIECZKI

DZIEŃ 1: Warszawa - Tokio

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie im. F. Chopina w Warszawie – hala odlotów przy stanowisku OPAL TRAVEL. Wylot z Warszawy do Tokio.

DZIEŃ 2: Tokio

Przylot do Tokio, przejazd do hotelu (możliwość zakwaterowania po rozpoczęciu doby hotelowej). Zwiedzanie Tokio rozpoczniemy od stacji metra Shibuya, gdzie znajduje się najsłynniejsze i najczęściej fotografowane skrzyżowanie Tokio oraz pomnik psa Hachiko. Następnie udamy się do Meiji-jingu – położonego w parku mauzoleum poświęconego zmarłemu w 1912 roku cesarzowi Meiji, który wprowadził Japonię w nowoczesność. Przejście do dzielnicy Harajuku – mekki wielbicieli Cosplay i miejsca spotkań najbarwniejszych młodzieżowych subkultur Japonii. Spacer po ulicy mody i przejście alejami Omotesando, przy których znajdują się eleganckie i bardzo drogie butiki. Wizyta na Oriental Bazaar, gdzie po bardzo przystępnych cenach można zakupić tradycyjne japońskie rękodzieło. Nocleg w hotelu w Tokio.

DZIEŃ 3: Tokio

Śniadanie. Dzień poświęcony na dalsze poznawanie Tokio – miasta, w którego aglomeracji mieszka 38 milionów ludzi. Zobaczymy mury zewnętrzne pałacu, w którym rezyduje najbardziej szanowana osoba w państwie – Jego Wysokość Cesarz. Odwiedzimy następnie dzielnicę Asakusa – jedną z najstarszych i najcenniejszych w mieście. Spacer po kolorowym pasażu handlowym Nakamise, możliwość zakupów i sfotografowania się na tle Skytree – najwyższego budynku Tokio (wysokość: 634 metry). Odwiedziny na sztucznej wyspie Odaiba, skąd rozciąga się imponujący widok Tokio z Mostem Tęczowym, repliką nowojorskiej Statui Wolności oraz symbolem miasta – wieżą Tokio Tower (wysokość: 333 metry). Przejazd kolejką widokową Yurikamome, która przejeżdża przez tokijską dzielnicę biznesową. Spacer po dystrykcie Akihabara, który słynie z nocnych neonów, handlu sprzętem elektronicznym, anime i mangą. Nocleg w Tokio (w cenie wycieczki jest możliwość noclegu w hotelu lub w kapsule – typowo japońska atrakcja – w przypadku wyboru opcji kapsuła prosimy o deklarację najpóźniej na miesiąc przed początkiem wyjazdu).

DZIEŃ 4: Tokio – Park Narodowy Fudżi – Hakone – Izu

Śniadanie. Przejazd (pociągiem lokalnym, Shinkansenem i autobusem) do Parku Narodowego Fudżi – Hakone – Izu. Zakwaterowanie w tradycyjnym japońskim ryokanie – hotelu z gorącymi źródłami (onsen). Opcjonalnie (60 EUR) wycieczka nad jezioro Ashi – spacer po brzegu jeziora oraz trwający około godzinę rejs statkiem. Przy dobrej widoczności rozpościera się stąd widok najwyższego szczytu Japonii – góry Fudżi (lista UNESCO) – niekwestionowanego symbolu kraju i źródła inspiracji artystów. Na kolację będzie możliwość zamówienia tradycyjnego japońskiego zestawu kaiseki. Nocleg w ryokanie.

DZIEŃ 5: Park Narodowy Fudżi – Hakone – Izu - Tokio - Akita

Po śniadaniu przejazd lokalnym autobusem i pociągiem a następnie superekspresem Shinkansen do Akity, miejsca słynnych objawień. Po przyjeździe do Akity spacer po mieście, nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Płaczącej - miejsca objawień z 1973 roku. Nocleg w Akicie.

DZIEŃ 6: Akita - Nagasaki

Po śniadaniu przejazd na lotnisko a następnie przelot z Akity do Nagasaki (lot z przesiadką w Tokio). Po przylocie obiad, przejazd do hotelu, wieczorny spacer po mieście. Nawiedzenie miejsca męczeńskiej śmierci chrześcijan. Nocleg w Nagasaki.

DZIEŃ 7: Nagasaki

Po śniadaniu zwiedzanie Nagasaki - miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego (wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbe w Japonii, pierwszy dom w którym mieszkał święty). Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom, często zmuszonym do ukrywania się. Nocleg w Nagasaki.

DZIEŃ 8: Nagasaki - Miyajima - Hiroszima

Podróż Shinkansenem, pociągiem lokalnym i promem na wyspę Miyajima, która jest położona na Morzu Wewnętrznym, na południe od głównej japońskiej wyspy Honsiu. Znajduje się na niej zabytkowa świątynia religii shinto – Itsukushima (lista UNESCO) z charakterystyczną, potężną cynobrową zanurzoną w wodzie bramą tori. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Japonii. Przejazd na nocleg do Hiroszimy.

DZIEŃ 9: Hiroszima - Kioto

Wizyta w Parku Pokoju (lista UNESCO), który dedykowany jest pamięci ofiar ataku atomowego na miasto. Zobaczymy tu A-Bomb Dome – zrujnowany pawilon wystawowy, nad którym wybuchła bomba, pomnik poświęcony dzieciom – ofiarom Hiroszimy oraz Muzeum Pokoju, w którym znajduje się przejmująca ekspozycja poświęcona wydarzeniom z 6 sierpnia 1945 roku. Przejazd tramwajem na dworzec kolejowy i przejazd Shinkansenem do Kioto – dawnej stolicy Japonii. Najważniejsze zabytki miasta wpisane są na listę UNESCO. Wizytę w Kioto rozpoczniemy od odwiedzin w świątyni Kiyomizu-dera, jednej z najpiękniejszych w mieście. Przespacerujemy się kameralnymi uliczkami dzielnicy Higashiyama. Czas wolny na zakupy w sklepach z lokalnym rękodziełem. Wizyta w Gion – dawnym dystrykcie gejsz, gdzie znajdują się „machiya” – domy spotkań, w których pracują gejsze. Opcjonalnie możliwość udziału w spektaklu, gdzie obejrzą Państwo m.in. ceremonię parzenia herbaty, pokaz ikebany, tańca gejsz i teatru lalek (30 EUR). Wieczorny spacer po niezwykle malowniczym dystrykcie Pontocho, gdzie niegdyś znajdowały się domy gejsz. Obecnie większość zabytkowych budynków Pontocho przekształcono w galerie i restauracje. Nocleg w Kioto.

DZIEŃ 10: Kioto – Fushimi Inari – Osaka

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Kioto: przejazd do Kinkaku-ji – wspaniałej świątyni Złotego Pawilonu, której pierwotny budynek powstał w XIV wieku. Obiekt uważany jest za jeden z najlepszych przykładów tradycyjnej architektury zen. Wizyta w zamku sioguna (Nijo-jo), którego atrakcją są słynne „śpiewające podłogi”. Wycieczka do pobliskiego Fushimi Inari, gdzie zobaczymy Świątynię Tysiąca Bram Tori (lista UNESCO). Przejazd do Osaki, gdzie poznamy dzielnicę rozrywki Minami (Namba). Wieczorny spacer wzdłuż kanału Dotonbori, słynącego z kameralnych uliczek rozświetlonych kolorami neonów oraz niezliczonych restauracji.

DZIEŃ 11: Osaka – Nara – Tokio

Śniadanie. Wycieczka do Nary (lista UNESCO), dawnej stolicy Japonii, która mieści jedne z najpiękniejszych zabytków kraju. Odwiedzimy świątynię Todaiji – największą na świecie drewnianą konstrukcję. Wewnątrz znajduje się ogromny brązowy posąg Buddy. Spacerując po parku Nary zobaczymy też kilka innych obiektów sakralnych. Powrót do Tokio i nocleg

DZIEŃ 12: Warszawa

Wylot z Tokio i przylot do Warszawy

 

INFORMACJE DODATKOWE

Koszt wycieczki

Cena za 1 osobę: 7690 PLN + 1990 EUR

Świadczenia zawarte w cenie:

- przelot samolotem liniowym na trasie Warszawa – Tokio – Warszawa
- noclegi w hotelach 3/4 * w pokojach 2 os. z łazienkami, 1 nocleg w ryokanie (pokoje 2-4 os., łazienki wspólne)
- śniadania oraz obiad lub kolację
- transport zgodnie z programem: przelot Akita - Tokio - Nagasaki, Shinkansen i koleje lokalne, autobusy lokalne, promy, komunikacja miejska,
- opiekę polskojęzycznego przewodnika w Japonii
- bilety wstępu, napiwki, koszt wysyłki bagażu

Świadczenia NIE zawarte w cenie:

- wydatki własne
- ewentualna dopłata do pokoju 1-os.: 600 EUR

 

 

Top