Meksyk

MEKSYK - wyjazd pielgrzymkowy

Termin: 18 lutego - 1 marca 2025
Czas trwania: 12 dniRAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

1 DZIEŃ: Wylot

Zbiórka na lotnisku na 3h przed wylotem, odprawa bagażowo-paszportowa, wylot do Meksyku. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: MIASTO MEKSYK CITY TOUR - BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE - PIRAMIDY W TEOTIHUACAN (ok. 200 km)

Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Zwiedzanie części historycznej Meksyku - Plac Zocalo, katedra. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. miasteczka Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca. Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Obiadokolacja w lokalnej restauracji – okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół). Przejazd do hotelu w Puebli, zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ: PUEBLA - OAXACA (ok. 340 km)

Śniadanie. Zwiedzanie Puebli, Miasta Aniołów, ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną Kaplicą Różańcową, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Msza Święta. Przejazd do Oaxaca, spacer po starówce miasta z urokliwymi kamienicami w kolonialnym stylu. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4 DZIEŃ: OAXACA - MONTE ALBAN - TULE - MITLA - TEHUNATEPEC (ok. 270 km)

Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta Indian Zapoteków - Monte Alban. W programie z m.in. Wielki Plac, grobowce, świątynie, obserwatorium astronomiczne i boisko starożytnych Olmeków. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Przejazd do Mitli, centrum religijnego i nekropolii władców plemienia Zapoteków, z fasadami prekolumbijskich budynków, ozdobionych geometrycznymi kamiennymi mozaikami. Odwiedzimy kościół św. Pawła wybudowany przez hiszpańskich konkwistadorów oraz Museo Frissel de Arte Zapoteco, eksponujące wykopaliska prekolumbijskie z okolicznych miejsc. Msza Święta. Wizyta w wytwórni mezcala połączona z degustacją. Obiad w lokalnej restauracji, nocleg w Tehuantepec.

5 DZIEŃ: TEHUNATEPEC - KANION SUMIDERO - SAN JUAN CHAMULA - ZINACANTAN (ok. 380 km)

Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych. Śniadanie w formie box lunch (na wynos). Podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Rejs łodzią po rzece Grijalva w słynnym kanionie EL SUMIDERO (1,5 h), którego urwiste ściany dochodzą do 1000 m wysokości! Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, tj. formacji skalnej zwanej choinką, flory i fauny (krokodyli, małp i ptaków). Przejazd do San Juan Chamula. Przy głównym placu, pełnym kramów z płodami ziemi stoi najbardziej niezwykły kościół katolicki, jaki zapewne uda się Państwu zobaczyć w Meksyku. Podłogę pokrywa sosnowe igliwie, które ma odpędzać złe duchy, a zarazem jest wierzchnim nakryciem Matki Ziemi, nie ma księdza, ławek i pulpitu. Wokół migocą tysiące świeczek ustawionych na podłodze i przy ołtarzach, tworząc mistyczną poświatę. Potomkowie dumnych Majów - Tzotzilowie, zapalają je, aby błagać o zdrowie i szczęście, a także żeby rzucały uroki. Modlitwa odbywa się w formie śpiewu w archaicznym dialekcie Tzotzil. Indianie znajdują się w swoistym transie, popijając przy tym posh - tradycyjny alkoholowy trunek, powstały z fermentacji trzciny cukrowej. To obrzędy religijne, które łączą elementy katolickie z pogańskimi, jeszcze z czasów prekolumbijskich. Wizyta w Zinacantan.
Przejazd do San Cristobal de las Casas. Msza Święta, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS - WODOSPADY AGUA AZUL (ok. 230 km)

Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych do restauracji przy Puszczy Lakandońskiej. To okolica zamieszkiwana przez grupę etniczną Lakandonów. Śniadanie w puszczy. Lakandoni uważają się za prawowitych spadkobierców starożytnych Majów z Palenque, Yaxchilanu i Bonampaku. Są politeistami, żyją w poligamii, zawierają małżeństwa tylko ze sobą, odprawiają pełne kolorytu ceremonie w tzw. domu bogów, produkują piwo z kory drzewa balche, polują za pomocą sideł i dmuchawki, zbierają i uprawiają zioła. Przejazd do Wodospadów Agua Azul ukrytych wśród tropikalnej roślinności - zachęcamy do odświeżającej kąpieli. Msza Święta w kościele Santo Domingo. Przejazd do hotelu w Palenque, kolacja, nocleg.

7 DZIEŃ: PALENQUE – CAMPECHE - MERIDA (ok. 540 km)

Śniadanie. Przejazd do strefy archeologicznej Palenque. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque - Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej na Płw. Jukatan do uroczego, kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Msza Święta. Przejazd do Meridy, które powstało na miejscu miasta Majów. Dzisiaj stanowi ważny kurort wypoczynkowy i stolicę stanu Jukatan. W Meridzie, zwanej również Paryżem Zachodu lub Białym Miastem, będzie można zobaczyć m.in. Pałac Rządowy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, najstarszą katedrę na kontynencie amerykańskim oraz przejść po słynnym pasażu Montejo. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

8 DZIEŃ: MERIDA – IZAMAL – CHICHEN ITZA – WYPOCZYNEK NA RIWIERZE MAYA ALL INCLUSIVE (ok. 330 km)

Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Zatrzymamy się w tętniącym życiem miasteczku Izamal. To urocze, tzw. żółte miasto, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku miało miejsce spotkanie Papieża Jana Pawła II z Indianami. Msza Święta. Zwiedzanie Chichen-Itza, miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i ogłoszonego jednym z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Warto zobaczyć Piramidę Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote, Ołtarz Czaszek, Świętą Cenotę, Obserwatorium Astronomiczne. W Chichen Itza zachwyca również zespół przepięknie zdobionych kolumn w Grupo de las Mil Columnas w kompleksie, który obejmuje Świątynię Wojowników, Świątynię Boga Chaca oraz Łaźnię Parową. Czas na zakup pamiątek.
Przejazd nad Morze Karaibskie, do hotelu z opcją wyżywienia all inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski i napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne). Zakwaterowanie na 3 noce; czas wolny. Nocleg w hotelu.

9-10 DZIEŃ: WYPOCZYNEK NAD MORZEM KARAIBSKIM

Wypoczynek, czas na plażowanie i kąpiele w morzu. Do dyspozycji opcja wyżywienia all inclusive.

11 DZIEŃ: CANCUN (ok. 70 km)

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Cancun, lot do Miasta Meksyk. Przesiadka na lot powrotny do Polski.

12 DZIEŃ: PRZYLOT

Powrót do kraju.

 

INFORMACJE DODATKOWE

Koszt wycieczki

 • Cena: 11 865 zł/os. w pokoju 2-os

Świadczenia zawarte w cenie:

 • bilet lotniczy Warszawa-Mexico City-Warszawa (przelot liniami rejsowymi z bezpłatnym cateringiem na pokładzie, z przesiadką w Paryżu na lot tam i powrót; planowany wylot 06:00 rano, w cenie bagaż podręczny 12 kg/os. i główny 23 kg/os.),
 • lot lokalny Cancun-Miasto Meksyk,
 • transfery lądowe klimatyzowanym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 4* (lokalny standard),
 • wyżywienie w czasie objazdu 2 posiłki dziennie oraz All inclusive na Riwierze Maya (3 posiłki dziennie + napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne),
 • opiekę polskiego przewodnika,
 • opieka duchowa Księdza i codzienna Msza św.,
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia z chorobami przewlekłymi 250 000 € (ponad 1 mln zł na osobę!), NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, OC sportowa 10 000€, sprzęt sportowy 500€,
 • obligatoryjne składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Fundusz Pomocowy w sumie 26 zł/os, płatne przy dopłacie.

Świadczenia nie zawarte w cenie:

 • napoje do posiłków podczas części objazdowej,
 • obligatoryjne koszty realizacji programu napiwków, w sumie 250 USD/os. płatne gotówką na miejscu w Meksyku u pilota,
 • usługi nie wymienionych w punkcie "Świadczenia zawarte w cenie".

Uwagi:

 • Podano cenę za pokój 2-osobowy. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 2000 zł. Za pokój 3-os. w Meksyku rozumie się pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi (nie ma 3 oddzielnych łóżek).
 • Impreza jest realizowana przy min. 35 uczestnikach pełnopłatnych.
 • Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy). Warunki ubezpieczenia zamieszczone są w Drukach do pobrania na naszej stronie konsorcjum.pl
 • Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawa o obyw. polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski z podwójnym obywatelstwem, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego paszportu.
 • Warunkiem wjazdu jest posiadanie paszportu ważnego jeszcze min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.
 • Do rezerwacji konieczne jest podanie imion i nazwisk takich jak w paszporcie, daty urodzenia. Nr i serię paszportu oraz dokładną datę ważności należy podać do miesiąca przed wylotem. Warunkiem potwierdzenia rezerwacji miejsca jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata zaliczki 3000 zł od osoby na konto  Organizatora. Termin dopłaty przypada na 35 dni przed wylotem.

Kontakt:

 • ks. Proboszcz, tel. 664 155 940
 • p. Aleksandra Stasiak, Biuro Podróży Konsorcjum, tel. 508 222 110

 

 

 

Top