Peru

PERU - EKWADOR

Pielgrzymka do Ameryki Łacińskiej

Termin: 29 kwietnia - 13 maja 2019PROGRAM PIELGRZYMKI

DZIEŃ 1: Warszawa - Lima

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie - hala odlotów, przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, powitalny drink i spotkanie organizacyjne. Nocleg.

DZIEŃ 2: Lima

Śniadanie. Zwiedzanie LIMY kolonialnej (lista UNESCO) założonej przez Franciszka Pizarro: Plaza de Armas, kościół św. Franciszka, Pałac Rządowy i Arcybiskupi. Wizyta w Muzeum Złota posiadającym zbiory unikalnej ceramiki, biżuterii oraz tkanin pochodzących z kultur preinkaskich. Wieczorem przelot do Arequipa. Zakwaterowanie w hotelu.

DZIEŃ 3: Arequipa

Śniadanie. Zwiedzanie AREQUIPY (lista UNESCO) w tym m.in.: Klasztoru św. Katarzyny, Plaza de Armas, katedry. Po południu czas wolny (polecamy spacer po mieście lub zakupy wyrobów z alpaki). Nocleg w Arequipie.

DZIEŃ 4. Arequipa - Kanion Colca - Chivay

Śniadanie. Przejazd widokową trasą do słynnego odkrytego przez Polaków KANIONU COLCA. Trasa wiedzie przez przełęcz na wysokości około 4.830 m n.p.m., podziwianie ośnieżonych szczytów wulkanów otaczających Arequipę, tarasów i stad pasących się lam i wikun. Dojazd do hotelu w Chivay, zakwaterowanie. Dojazd do Kanionu Colca, obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów, z miejsca nazwanego Krzyżem Kondorów, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Dla chętnych fakultatywnie kąpiel w gorących źródłach La Calera. Nocleg w Chivay.

DZIEŃ 5: Chivay - Puno - Uros

Śniadanie. Przejazd do Puno malowniczo położonego nad jeziorem Tititaca. Rejs łodzią na pływające WYSPY UROS na JEZIORZE TITICACA - spotkanie z mieszkańcami. Zwiedzanie tradycyjnej wioski Indian Uros na wyspie Taquile. Obiad na wyspie. Możliwość zakupu lokalnego rękodzieła mieszkańców wysp jako pamiątki i upominki z Peru. rejs po jeziorze tradycyjnymi łodziami ze słomy. Powrót do Puno, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 6: Puno  - Cusco

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Cusco. Całodniowa podróż z obiadem na trasie oraz zwiedzaniem wiosek peruwiańskich jak La Raya leżąca w najwyższym punkcie trasy z niesamowitymi widokami na Andy, ruiny Racchi zwanymi świątynią Boga Viracocha, Andahuaylillas z perwuwiańską „kaplicą sykstyńską”. Transfer do hotelu w Cusco. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7: Cuzco - Machu Picchu - Ollantaytambo 

Tego dnia pozostawią Państwo część bagażu w hotelu w Cuzco (odbiór następnego dnia). Prosimy zabrać ze sobą rzeczy potrzebne na 1 dzień w oddzielnej torbie. Śniadanie. Całodniowa wycieczka do MACHU PICCHU (lista UNESCO; od 2008 wpisane na listę Siedmiu Cudów Świata) - zwiedzanie ruin legendarnego miasta Inków malowniczo położonego na porośniętym tropikalną roślinnością stoku. Machu Picchu zostało odkryte w 1911 roku przez Hirama Binghama. Przejazd do Ollantaytambo, nocleg.

DZIEŃ 8: Cuzco - Święta Dolina Inków - Cuzco

Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy OLLANTAYTAMBO. Wycieczka do ŚWIĘTEJ DOLINY INKÓW. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba, oglądanie tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Wizyta na indiańskim rynku w PISAC. Powrót do Cusco, nocleg.

DZIEŃ 9: Cuzco

Śniadanie. Zwiedzanie miasta, będącego stolicą „Państwa Słońca” której lokalizację jak głosi inkaska legenda wybrały dzieci Króla Słońca Inti wysłane na ziemię, aby głosiły jego chwałę oraz przyniosły ludziom cywilizację. Wybór padł na położoną w Andach na wysokości ok. 3.400 m n.p.m. żyzną dolinę, gdzie powstało miasto „Pępek Świata” czyli CUZCO - stolica Imperium Inków. Zwiedzanie Starego Miasta (lista UNESCO): Katedry, kościoła św. Franciszka, świątyni Słońca - Cori-cancha oraz położonych w okolicy ruin pochodzących z czasów panowania Inków: SACSAYHUAMAN, KENKO, PUCA PUCARA i TAMBO MACHAY (około 4 godzin). Nocleg.

DZIEŃ 10: Cuzco - Lima - Quito

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy, a następnie do Quito - najwyżej położonej stolicy świata (2800 m n. p. m.). Transfer do hotelu położonego w centrum nowego Quito - przejazd to okazja, by rzucić okiem na wspaniałą panoramę miasta, które znajduje się u stóp wulkanicznych szczytów. Kolacja powitalna i nocleg w Domu Rekolekcyjnym.

DZIEŃ 11: Quito

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie fascynującego miasta Quito - odwiedzimy m.in. Muzeum Miejskie, znajdujące się w historycznym budynku szpitala San Juan de Dios, który został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Podziwianie panoramicznego widoku na Park Alameda i Bazylikę, następnie spacer w dół ulicy Siedmiu Krzyży. Zwiedzanie starej, niezwykle klimatycznej części miasta będziemy kontynuować pieszo. Odwiedzimy Plac Niepodległości, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi oraz najsłynniejsze kościoły Quito: renesansową Katedrę, barokowy kościół La Compañía oraz kościół i klasztor San Francisco. Następnie udamy się na sam szczyt góry Panecillo, skąd ujrzymy jedną z najwspanialszych panoram kontynentu. Po południu wycieczka na sam równik, który znajduje się 15 km na północ od Quito. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można stać jednocześnie na dwóch półkulach! Zwiedzanie Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować fascynujące zjawiska, występujące tylko na równiku. Obejrzymy też miniaturowe Quito, zbudowane w skali i prezentowane w pięknej świetlno-dźwiękowej oprawie. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 12: Quito - Otavalo - Quito

Śniadanie. Przejazd do Otavalo (około 2 godziny). Po drodze, przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanów Cayambe (ok. 5700 m n.p.m.), Imbabura, Cotacachi i innych. Wizyta na najsłynniejszym, mieniącym się feerią kolorów i faktur indiańskim targu w Otavalo. Szansa na zakup ciekawych pamiątek wykonanych przez indiańskich artystów - wszędzie zalegają bele materiałów, grube koce, wełniane gobeliny, haftowana odzież itp. - jest w czym wybierać! Po południu Po południu zwiedzanie Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze) oraz spacer do krateru Cuicocha. Powrót do Quito, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 13: Quito - Mindo

Po śniadaniu wycieczka do Mindo, małego miasteczka na skłonie Kordyliery Zachodniej, gdzie znajduje się Ogród Motyli Tropikalnych i wspaniała roślinność wokół. W czasie podróży przystanek przy kraterze wulkanu Pululahua, jedynego na świecie zamieszkałego krateru wulkanu, a w Mindo przystanek w zajeździe, gdzie można obserwować kilkanaście gatunków kolibrów (w rejonie Mindo występuje ponad 420 gatunków ptaków). Kolacja przy ognisku. Nocleg w zajeździe Borojo.

DZIEŃ 14: Mindo - Quito

Po śniadaniu wycieczka po dżungli subtropikalnej, obserwowanie roślinności typowej dla tego regionu. Przed południem przejazd z Pedro Vicente Maldonado na lotnisko w Tababela. Wylot do Polski.

DZIEŃ 15: Warszawa

Przylot do Warszawy.

 

INFORMACJE DODATKOWE

Termin pielgrzymki: 29 kwietnia - 13 maja 2019
Oferta dla grupy min. 12 uczestników

Koszt pielgrzymki

Cena za osobę: 7450 PLN + 1995 USD (~15 100 PLN)

Świadczenia zawarte w cenie:

- przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Lima, Quito - Warszawa (z przesiadką)
- przelot na trasie Lima - Quito
- przeloty wewnętrzne w Peru: Lima - Arequipa, Cusco - Lima
- przejazdy prywatnymi mikrobusami zgodnie z programem
- pociąg klasy turystycznej Ollantaytambo - Aguas Calientes - Ollantaytambo, przejazd pociągiem z Alausi
- zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 -osobowych, w Quito zakwaterowanie w Domie Rekolekcyjnym, w Mindo w zajeździe
- śniadania i obiadokolacje (lub obiady)
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- opiekę przewodników lokalnych oraz polskojęzycznych pilotów
- ubezpieczenie

 

 

Top