Peru

PERU - BOLIWIA

Pielgrzymka do Ameryki Łacińskiej

Termin: 30 kwietnia - 14 maja 2019PROGRAM PIELGRZYMKI

DZIEŃ 1: Warszawa - Lima

Spotkanie grupy na Międzynarodowym Lotnisku Okęcie w Warszawie - hala odlotów, przy stanowisku OPAL TRAVEL. Przelot do Peru. Przylot do Limy. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, powitalny drink i spotkanie organizacyjne. Nocleg.

DZIEŃ 2: Lima – Paracas – Nazca

Śniadanie. Wczesny wyjazd do Paracas. Wycieczka motorówką na WYSPY BALLESTAS (dołączenie do grupy) nazywane peruwiańskim Galapagos (safari fotograficzne, jeśli dopisze nam szczęście zobaczymy kormorany, sępy, pingwiny i lwy morskie). Przejazd do Ica. Przejazd do Nazca. Postój przy wieży widokowej – pierwszy kontakt z liniami Nazca: figura ręki i drzewa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w hotelu w Nazca.

DZIEŃ 3: Nazca – Arequipa

Śniadanie. Dla chętnych fakultatywnie przelot awionetką nad liniami na PŁASKOWYŻU NAZCA (lista UNESCO; koszt: 115 EUR). Przejazd autobusem kursowym autostradą Panamericana – najważniejszą drogą w Peru biegnącą wzdłuż wybrzeża do Arequipy. Podziwianie wspaniałych krajobrazów. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4. Arequipa - Chivay

Śniadanie. Zwiedzanie AREQUIPY (lista UNESCO) w tym m.in.: Klasztoru św. Katarzyny, Plaza de Armas, katedry. Po południu czas wolny (polecamy spacer po mieście lub zakupy wyrobów z alpaki). Przejazd do Chivay. Trasa wiedzie przez przełęcz na wysokości około 4.830 m n.p.m., podziwianie ośnieżonych szczytów wulkanów otaczających Arequipę, tarasów i stad pasących się lam i wikun. Kolacja i nocleg w Chivay.

DZIEŃ 5: Chivay - Kanion Colca – Puno

Śniadanie. Dojazd do Kanionu Colca, obserwowanie krążących nad kanionem królewskich kondorów, z miejsca nazwanego Krzyżem Kondorów, z którego roztacza się najpiękniejszy widok na kanion. Następnie przejazd do Puno malowniczo położonego nad jeziorem Tititaca. Kolacja i nocleg w Puno.

DZIEŃ 6: Puno – Uros – La Paz (Boliwia)

Śniadanie. Rejs łodzią na pływające WYSPY UROS na JEZIORZE TITICACA – spotkanie z mieszkańcami. Przejazd malowniczą trasą prowadzącą wzdłuż Jeziora Titicaca do Boliwii. Po drodze zwiedzanie tradycyjnych wiosek Chucuito (świątynie płodności), Juli i Pomato. Postój w COPACABANA i wizyta w Sanktuarium Maryjnym. Przyjazd do największego miasta Boliwii – La Paz. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: La Paz

Śniadanie. Zwiedzanie największego miasta Boliwii – La Paz. Miasto położone na wysokości niemalże 4000 m n.p.m., malowniczo usytuowane jest na zboczach potężnego kanionu, którego krawędzie oddalone są od siebie o około 5 km. Zwiedzanie: kościół św. Franciszka, spacer malowniczymi uliczkami Starego Miasta, wizyta na Targu Czarownic oraz zwiedzanie DOLINY KSIĘŻYCOWEJ. Przejażdżka kolejką linową, która w La Paz służy za transport miejski. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: La Paz – Puno

Śniadanie. Przejazd do Puno przez Desaguadero. Zwiedzanie TIAHUANACO (lista UNESCO): muzeum oraz ruin miasta uważanego za najstarsze miasto świata, w którym znajduje się słynna Brama Słońca. Tiahuanaco było stolicą religijną i administracyjną najstarszej andyjskiej kultury o tej samej nazwie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9: Puno – Cuzco

Śniadanie. Przejazd do Cuzco. Po drodze zwiedzanie ŚWIĄTYNI BOGA WIRACOCHA i Andahuaylillas – przepięknego kolonialnego kościoła zwanego Kaplicą Sykstyńską. Zakwaterowanie i nocleg w Cuzco.

DZIEŃ 10: Cuzco – Machu Picchu – Ollantaytambo

Śniadanie. Całodniowa wycieczka do MACHU PICCHU (lista UNESCO; od 2008 wpisane na listę Siedmiu Cudów Świata) – zwiedzanie ruin legendarnego miasta Inków malowniczo położonego na porośniętym tropikalną roślinnością stoku. Machu Picchu zostało odkryte w 1911 roku przez Hirama Binghama. Przejazd do Ollantaytambo, nocleg.

DZIEŃ 11: Cuzco – Święta Dolina Inków – Cuzco

Śniadanie. Zwiedzanie twierdzy OLLANTAYTAMBO. Wycieczka do ŚWIĘTEJ DOLINY INKÓW. Przejazd przepiękną trasą wzdłuż rzeki Urubamba, oglądanie tarasów pól uprawnych, zbudowanych przez Inków. Wizyta na indiańskim rynku w PISAC. Powrót do Cusco, nocleg.

DZIEŃ 12: Cuzco

Śniadanie. Zwiedzanie miasta, będącego stolicą “Państwa Słońca” której lokalizację jak głosi inkaska legenda wybrały dzieci Króla Słońca Inti wysłane na ziemię, aby głosiły jego chwałę oraz przyniosły ludziom cywilizację. Wybór padł na położoną w Andach na wysokości ok. 3.400 m n.p.m. żyzną dolinę, gdzie powstało miasto “Pępek Świata” czyli CUZCO – stolica Imperium Inków. Zwiedzanie Starego Miasta (lista UNESCO): Katedry, kościoła św. Franciszka, świątyni Słońca – Cori-cancha oraz położonych w okolicy ruin pochodzących z czasów panowania Inków: SACSAYHUAMAN, KENKO, PUCA PUCARA i TAMBO MACHAY (około 4 godzin). Nocleg.

DZIEŃ 13: Cuzco – Lima

Śniadanie, czas wolny na zakup pamiątek i indywidulane spacery po Cuzco. Transfer na lotnisko. Przelot do Limy. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 14: Lima

Śniadanie. Zwiedzanie LIMY kolonialnej (lista UNESCO) założonej przez Franciszka Pizarro: Plaza de Armas, kościół św. Franciszka, Pałac Rządowy i Arcybiskupi. Wizyta w Muzeum Złota posiadającym zbiory unikalnej ceramiki, biżuterii oraz tkanin pochodzących z kultur preinkaskich. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Europy.

DZIEŃ 15: Warszawa

Przylot do Warszawy.

 

INFORMACJE DODATKOWE

Miejsce decelowe: Peru - (Ekwador) Boliwia
Termin pielgrzymki: (29) 30 kwietnia - (13) 14 maja 2019

Koszt pielgrzymki

Cena za osobę: 7450 PLN + 1995 USD (~15 100 PLN)

Świadczenia zawarte w cenie:

- przeloty międzynarodowe na trasie: Warszawa – Lima – Warszawa (z przesiadką w Amsterdamie)
- przelot wewnętrzny, przejazdy autokarem lub mikrobusem, przejazdy pociągiem wg programu
- zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 -osobowych z łazienkami
- śniadania i obiady lub kolacje
- opiekę pilota B.P. Opal Travel – pilotem jest Rafał Kulesza
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż)

Cena nie obejmuje

- pozostałych posiłków
- ew. opłat wycieczki fakultatywne
- ew. opłat za filmowanie i fotografowanie

Rezerwacja na przelot

  Linia ODLOT PRZYLOT
Miasto  Lotnisko Dzień Data ETD Miasto Lotnisko Dzień Data ETA
WYLOT KL1362 Warszawa WAW wtorek 30APR 06:00 Amsterdam AMS wtorek 30APR 08:00
KL 743 Amsterdam AMS wtorek 30APR 12:35 Lima LIM wtorek 30APR 18:05
POWRÓT KL 744 Lima LIM poniedziałek 13MAY 19:55 Amsterdam AMS wtorek 14MAY 15:20
KL1369 Amsterdam AMS wtorek 14MAY 20:20 Warszawa WAW wtorek 14MAY 22:10

ETD - Estimated Time of Departure - Planowany czas odlotu
ETA - Estimated Time of Arrival       - Planowany czas przylotu

Czas podany w tabeli jest czasem lokalnym.

Prosimy pielgrzymów o zwrócenie uwagi na to, że obecność na lotnisku jest wymagana na 2 godziny przed planowanym wylotem w celu dokonania odprawy paszportowej.

 

 

Top