Sri Lanka

SRI LANKA

Czas trwania: 11 dni. Data jeszcze nie ustalona.PROGRAM WYCIECZKI

DZIEŃ 1: WARSZAWA

Przelot do Colombo.

DZIEŃ 2: COLOMBO - DAMBULLA

Przylot do Colombo. Powitanie i przejazd na krótkie zwiedzanie Colombo min.: Dzielnicy starych, kolonialnych rezydencji, dzielnicy handlowej. Przejazd do hotelu w Dambulla. Po drodze odwiedzą Państwo Dambulla (lista UNESCO), kompleks skalnych jaskiń- świątyń buddyjskich z I w p.n.e z wykutym w skale Śpiącym Buddą Czas na relaks przy basenie. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: DAMBULLA – SIGIRIYA – POLANNARUWA – DAMBULLA

Po śniadaniu jedziemy do Polonnaruwa, dawnej stolicy państwa Syngalezów (XIIw). Zobaczymy pozostałości Pałacu Królewskiego, Świątynię Siwy, okrągłą Świątynię Vatadage i olbrzymie posągi Buddy, wykute w granitowej skale. Po południu wejdziemy na skałę Sigiriya, na której znajdują się ruiny fortecy zwanej „Fortecą w Niebie” lub „ Skałą Lwa” . Zobaczymy Pałac Króla Kassyapy . W połowie skały zachowały się freski przedstawiające postaci pięknych kobiet. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: HABARANA – MINNERIYA - DAMBULLA

Po śniadaniu odwiedzimy lokalną wioskę, gdzie weźmiemy udział w codziennych aktywnościach mieszkańców i przyjrzymy się ich życiu. Spotkania z lokalnymi mieszkańcami, to zawsze najbardziej zapadające w pamięć wspomnienie z podróży. Następnie przejazd do Minneriya.  Jest to nieduży Park Narodowy, położony w pobliżu Polonnaruwy, nad jeziorem Minneriya. Żyje tu około 250 dzikich słoni i wiele innych gatunków zwierząt. Najlepszą porą na odwiedziny w parku Minneriya jest okres od sierpnia do grudnia, a szczególnie wrzesień i październik, gdy słonie gromadzą się nad brzegiem jeziora, co stanowi fantastyczną okazję do ich obserwowania. Zdarza się, że przy wodopoju pojawia się jednocześnie ponad 200 dzikich słoni. Po parku nie można swobodnie się poruszać na piechotę lub zwiedza się go z pomocą samochodu terenowego. Powrót do hotelu. Kolacja.

DZIEŃ 5: DAMBULLA – MATALE – KANDY

Śniadanie. Wyjazd do Kandy. Postój w ogrodzie przypraw takich jak cynamonowce, drzewa kakaowe, pieprzowe oraz fabrykę batiku. Po południu zwiedzanie KANDY ( lista UNESCO) ostatniej stolicy państwa Syngaleskiego. Świątyni Zęba – najsłynniejszej świątyni na Sri Lance, w której przechowywany jest najświętszy relikt kraju - ząb Buddy. Kolacja i nocleg w Kandy.

DZIEŃ 6: KANDY- NUWARA ELIYA

Śniadanie. Przejazd na stacje kolejową, skąd pociągiem udamy się w podróży do Nuwara Eliya. Zwiedzanie malowniczej miejscowości położonej w górach na wysokości 1890 m, gdzie temperatura spada nawet do 10st. C, zbudowanej na wzór angielskiej wioski z początków XIX w. wizyta na plantacji herbaty. Zakwaterowanie w hotelu w Nuwara Eliya. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: NUWARA ELIYA – KALUTARA /BENTOTA

Śniadanie. Wyjazd do miejscowości wypoczynkowej Kalutara lub Bentota. Wypoczynek. W czasie pobytu All Inclusive

DZIEŃ 8-9: KALUTARA/BENTOTA

Śniadania i kolacje. Wypoczynek.

DZIEŃ 10: KALUTARA/BENTOTA

Śniadanie. Zakwaterowanie do zakończenia doby hotelowej. Czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko. Wczesny transfer na lotnisko. Wylot z Sri Lanki.

DZIEŃ 11: WARSZAWA

Przylot do Warszawy.

 

INFORMACJE DODATKOWE

Koszt wycieczki

Cena: 6950 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przelot samolotem na trasie Warszawa – Colombo – Warszawa
  • przejazdy minibusem z klimatyzacją zgodnie z programem na Sri Lance
  • zakwaterowanie w hotelach 3* / 3+*/ 4* w pokojach 2-osobowych (typu standard) z łazienkami
  • śniadania i kolacje w większości w formie bufetu, podczas wypoczynku All Inclusive
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika na Sri Lance podczas zwiedzania
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, trekkingi, safari zgodnie z programem
  • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż)

Świadczenia NIE zawarte w cenie:

  • wiza 30 USD (od 01.08 wiza on arrival bezpłatnie)
  • zwyczajowe napiwki dla kierowców, przewodników, bagażowych (ok. 3 USD dziennie)
  • ewentualne opłaty za filmowanie i fotografowanie (ok. 1–4 USD)

 

 

Top