Ziemia Święta - 7 dni

ZIEMIA ŚWIĘTA – 7 dni
TERMIN: 22-28 września 2018

 

DATY I GODZINY LOTU

   ODLOT PRZYLOT
Miasto  Lotnisko Dzień Data ETD Miasto Lotnisko Dzień Data ETA
WYLOT Lublin LUZ Sobota 2018-09-22 05:50 Tel Awiw TLV Sobota 2018-09-22 10:25
POWRÓT Tel Awiw TLV Piątek 2018-09-28 21:40 Lublin LUZ Sobota 2018-09-29 00:25

ETD - Estimated Time of Departure - Planowany czas odlotu
ETA - Estimated Time of Arrival       - Planowany czas przylotu

Czas podany w tabeli jest czasem lokalnym.

Prosimy pielgrzymów o zwrócenie uwagi na to, że obecność na lotnisku jest wymagana na 2 godziny przed planowanym wylotem w celu dokonania odprawy paszportowej.

 

PROGRAM PIELGRZYMKI (kolejność zwiedzania może ulec zmianie)

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ – JEROZOLIMA

Zbiórka w hali odlotów. Odprawa i odlot do Tel Awiwu. Rozpoczęcie nawiedzania miejsc świętych w Jerozolimie. Uliczkami starej Jerozolimy pójdziemy Drogą Krzyżową –tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Dojdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego. Zwiedzimy Bazylikę. Czas na indywidualną modlitwę na Kalwarii i przy Grobie Świętym. Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 2 – JEROZOLIMA

Dzień rozpoczniemy od nawiedzenia kościoła Św. Anny. Będziemy ponownie w Bazylice Grobu Pańskiego – kolejna okazja na modlitwę przy Grobie Pańskim lub na Kalwarii. Następnie poprzez dzielnice żydowską podejdziemy do Ściany Płaczu, zobaczymy również Wzgórze Świątynne. Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 3 – JEROZOLIMA

Pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy przy świątyni Wniebowstąpienia, odmówimy Modlitwę Pańską w kościele Pater Noster, odwiedzimy piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego, pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po południu pojedziemy na Syjon, nawiedzimy kościół Św. Piotra in Gallicantu oraz Wieczernik. Zobaczymy również grób Dawida, a następnie nawiedzimy kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w Jerozolimie.

DZIEŃ 4 – BETLEJEM – AIN KAREM

Nawiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia Pańskiego. Odwiedzimy także kościół Św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Będziemy również na Polu Pasterzy. Po południu pojedziemy do Ain Karem, gdzie nawiedzimy kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela i kościół Nawiedzenia Św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem.

DZIEŃ 5 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE

Pojedziemy do Betanii, gdzie odwiedzimy kościół Św. Łazarza, po czym przez Pustynię Judzką udamy się nad rzekę Jordan, by w miejscu Chrztu Pana Jezusa przypomnieć swój własny chrzest. Następnie zatrzymamy się nad Morzem Martwym, gdzie będziemy odpoczywać korzystając z niezwykłej kąpieli. Msza Święta w Betanii lub na pustyni.

DZIEŃ 6 – GALILEA

Udamy się do Galilei. Po drodze zatrzymamy się w Cezarei Nadmorskiej na krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, przy akwedukcie z czasów rzymskich. Następnie pojedziemy do Hajfy, gdzie zwiedzimy Sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. W Nazarecie pomodlimy się w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy Grotę Zwiastowania, będziemy też w kościele Św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Msza Święta w Galilei.

DZIEŃ 7 – GALILEA – POWRÓT DO POLSKI

Zwiedzanie rozpoczniemy od majestatycznej Góry Tabor. Na jej szczyt wjedziemy taksówkami. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego, będziemy też podziwiać piękną panoramę okolicy. Następnie pojedziemy nad Jezioro Galilejskie, aby popłynąć w rejs statkiem. Później udamy się do Tabgha, gdzie nawiedzimy kościół Rozmnożenia Chleba i Prymatu Św. Piotra. Po czym w Kafarnaum zobaczymy wykopaliska domu Św. Piotra i ruiny synagogi. Przyjedziemy na Górę Błogosławieństw – pomodlimy się w urokliwym kościele i zobaczymy wspaniałą panoramę na Jezioro Galilejskie. Msza Święta w Galilei. Wieczorem pojedziemy na lotnisko Ben Guriona, skąd odlecimy do kraju.

 

INFORMACJE DODATKOWE

KOSZT PIELGRZYMKI

Program standardowy: 890 $ /płatne na nasze konta dolarowe lub złotówkowe/ + 100 $ /płatne u przewodnika na miejscu/. W standardowym programie przewidujemy noclegi w hotelach w Betlejem i na terenie Galilei.

Program rozszerzony – w standardzie rozszerzonym można włączyć np. 2 noclegi w Jerozolimie – koszt wzrasta o 100 $.

ŚWIADCZENIA

Przelot samolotem, przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy za dopłatą), śniadania i obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, taksówka na górę Tabor, opieka pilota i przewodnika, ubezpieczenie, Msze Święte.

Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji

Top