Czym jest wspólnota SYCHAR

Celem działalności Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR jest dążenie jej członków do uzdrowienia sakramentalnego małżeństwa, które przeżywa kryzys. Współpracując aktywnie z Jezusem Chrystusem – Bogiem, w każdej sytuacji, nawet po ludzku patrząc beznadziejnej, możliwe jest odrodzenie małżeństwa. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych. Prawda o mocy sakramentu oznacza, że nawet jeśli małżonkowie nie potrafią ze sobą być i odchodzą w stan separacji, czyli oddzielnego mieszkania, to ich małżeństwo – Sakramentalne Przymierze małżonków z Bogiem – trwa nadal. Nadal są mężem i żoną, i jako tacy staną przed Bogiem. Sakrament Małżeństwa jest darem Boga, który daje małżonkom siłę odtwarzania wspólnoty małżeńskiej właściwie w każdej sytuacji.

Zapraszamy na strony internetowe:

Każde trudne małżeństwo jest do uratowania!

 

Zaproszenie na spotkania Wspólnoty

Lubelskie ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza na spotkanie w ognisku, które regularnie odbywają się w Lublinie przy parafii pw. Wieczerzy Pańskiej przy al. Warszawskiej 31 (Pallotyni) w następujące dni:

 1. Każda 1 niedziela miesiąca o godzinie 15:00.
  Spotkanie rozpoczyna się godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy kościele, a następnie wspólnota razem przechodzi do salki w której odbywa się się spotkanie wspólnoty. Najczęściej jest to salka na plebanii, a informacja jest umieszczona na drzwiach wejściowych plebanii.
 2. Każda 3 sobota miesiąca o godzinie 15:00.
  Spotkanie rozpoczyna się w salce jw. rozważaniem Słowa Bożego i następnie ok. godz. 16:00 w kaplicy MB przy kościele rozpoczyna się Msza Święta odprawiana przez duszpasterza wspólnoty księdza profesora Stanisława Zarzyckiego. Następnie wspólnota kontynuuje spotkanie w salce jw.

Uwaga, zdarza się, że Msza Święta lub adoracja NS jest w tzw. domowej kaplicy na plebanii - wtedy informacja jest również umieszczana na drzwiach wejściowych plebanii.

Szczegółowe informacje i kontakty telefoniczne z wyznaczonymi członkami wspólnoty SYCHAR i jej duchowym opiekunem są na stronie ogniska lubelskiego SYCHARu.

 

Modlitwa o odrodzenie małżeństwa

Panie, przedstawiam Ci nasze małżeństwo – mojego męża (moją żonę) i mnie. Dziękuję, że nas połączyłeś, że podarowałeś nas sobie nawzajem i umocniłeś nasz związek swoim sakramentem. Panie, w tej chwili nasze małżeństwo nie jest takie, jakim Ty chciałbyś je widzieć. Potrzebuje uzdrowienia. Jednak dla Ciebie, który kochasz nas oboje, nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego proszę Cię:

 • o dar szczerej rozmowy,
 • o „przemycie oczu”, abyśmy oboje spojrzeli na siebie oczami Twojej miłości, „która nie pamięta złego” i „we wszystkim pokłada nadzieję”,
 • o odkrycie – pośród mnóstwa różnic – tego dobra, które nas łączy, wokół którego można coś zbudować (zgodnie z radą Apostoła: zło dobrem zwyciężaj),
 • o wyjaśnienie i wybaczenie dawnych urazów, o uzdrowienie ran i wszystkiego, co chore,
 • o uwolnienie od nałogów i złych nawyków.

Niech w naszym małżeństwie wypełni się Twoja wola. Niech nasza relacja odrodzi się i ożywi, przynosząc owoce nam samym oraz wszystkim wokół. Ufam Tobie, Panie Jezu, i już teraz dziękuję Ci za wszystko, co dla nas uczynisz. Uwielbiam Cię w sercu i błogosławię w całym moim życiu. Amen.

Święty Józefie, sprawiedliwy mężu i ojcze, który z takim oddaniem opiekowałeś się Jezusem i Maryją – wstaw się za nami. Zaopiekuj się naszym małżeństwem. Powierzam Ci również inne małżeństwa, szczególnie te, które przeżywają jakieś trudności. Proszę – módl się za nami wszystkimi! Amen.

Za zgodą Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej z dnia 28.06.2010, nr 1243(K)2010 (do prywatnego odmawiania)

„Bądź wierny aż do śmierci, a dam ci wieniec życia” (Ap 2,10)