Ogłoszenia duszpasterskie

24.09.2023 - XXIV Niedziela zwykła

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  • Środa - wspomnienie św. Wincentego a Paulo
  • Czwartek - wspomnienie św. Wacława
  • Piątek - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • Sobota - wspomnienie św. Hieronima

 2. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik, w którym czcimy Matkę Bożą Różańcową. Maryja w swoich objawieniach prosi o odmawianie różańca oraz ukazuje, że ta modlitwa ma wielki wpływ na nasz los i dzieje świata. Nasze problemy miałyby inny wymiar, gdyby w naszym życiu było więcej modlitwy różańcowej. W tym miesiącu starajmy się częściej sięgać po różaniec. Odmawiajmy go całymi rodzinami w domu. Różaniec w kaplicy będzie odmawiany w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18:30, a w niedziele po sumie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 3. W tę właśnie niedzielę, 1 października, rozpoczynamy kolejny etap przygotowania do Misji świętych, które, jak pamiętamy, odbędą się, po 20 latach, w pierwszym tygodniu adwentu. Będziemy gościć o. Mirosława Chmielewskiego, redemptorystę. Na co dzień jest on profesorem KUL, ale nade wszystko wieloletnim i znakomitym misjonarzem. Wygłosi on na każdej mszy kazanie, w jaki sposób wykorzystać miesiąc maryjny, różańcowy, październik, by jak najlepiej przygotować się do Misji świętych.

 4. W czwartek 28 września o godz. 15.00 odbędzie się modlitwa - Koronka na ulicach miast. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przy krzyżu obok kaplicy.

 5. Jest aktualna prasa katolicka - zapraszamy do nabywania i czytania.

 6. Przypominamy, że trwa zbiórka kwartalna na prace w kościele.

 7. W ubiegłym tygodniu Pan powołał do wieczności śp. Stefana Wójtowicza, l. 73. Mieszkał przy ul. Strumykowej. Pogrzeb odbył się w Matczynie. R.I.P .

 

Top