Ogłoszenia duszpasterskie

28.05.2023 - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy:
  • poniedziałek - drugi dzień Zielonych Świąt- święto NMP Matki Kościoła, Msze św. - 7.00 i 18.00,
  • środa - święto - Nawiedzenie NMP,
  • czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana,
  • sobota - wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy.

 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii doroczna uroczystość odpustowa. Tego dnia szczególnie zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której odśpiewamy uroczyste Te Deum. W tym dniu ci, którzy będąc w stanie łaski uświęcającej przyjmą Komunię Świętą i pomodlą się w intencjach, które wyznaczył na ten dzień Ojciec Święty, mogą uzyskać odpust zupełny.

 3. Przypominamy również, że w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 Komunia Święta Rocznicowa. Próba przed tym wydarzeniem odbędzie się w najbliższy wtorek - 30 maja o godzinie 19.00, natomiast spowiedź  w piątek (2 czerwca) o godzinie 17.30.

 4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe każdego dnia po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o 12.00.

 5. W tym tygodniu wypada I-y Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17:30, w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.

 6. Osoby chętne do wzięcia czynnego udziału w procesji Bożego Ciała - niesienie feretronów, poduszek, figur - prosimy, aby zgłosiły się dzisiaj lub w najbliższych dniach do zakrystii.

 7. Jest aktualna prasa katolicka – zapraszamy do nabywania i czytania.

 8. W ostatnim czasie odszedł do wieczności śp. Kazimiera Kowalczyk - l. 98. Pogrzeb odbędzie się 30 maja we wtorek o godz. 15.00 w Konopnicy. R.I.P.

 

 

Top