Ikona Trójcy Świętej
W ołtarzu głównym kościoła p.w. Trójcy Świętej jest kopia ikony, odpowiadająca wezwaniu parafii, zwana przez znawców ikoną nad ikonami - Trójca Święta Andrieja Rublowa. Jej twórca, ogłoszony przed kilkudziesięciu laty świętym, był niewątpliwie największym staroruskim malarzem żyjącym na przełomie XIV i XV wieku. Według podań i zapisów, był mnichem, który we wszystkim, co robił, szukał nade wszystko chwały Boga.
Trójca Święta w ikonie Andrzeja Rublowa
- publikacja ks. Jerzego Grześkowiaka
Ikona Matki Bożej Błogosławionej Nadziei
Ikona Matki Błogosławionej Nadziei jest kopią ikony z XIII wieku., gdzie Matka Boża przedstawiona jest w typie Hodegetrii. Główną postacią ikony jest Madonna, ukazana frontalnie, w pełnej postaci, siedząca na tronie. Maria jest tu postacią dostojną, wręcz majestatyczną. Głowę trzyma prosto, lekko zwróconą w kierunku Chrystusa, którego podtrzymuje na lewym ramieniu Łagodnym gestem prawej dłoni z długimi palcami wskazuje na Niego, jednocześnie, z matczyną delikatnością dotykając kolan Syna.
Obraz Jezusa Miłosiernego
Obraz Jezusa Miłosiernego należy do najbardziej znanych w historii Kościoła i we współczesnym świecie wizerunków, obok Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Jest to obraz niezwykły przede wszystkim dlatego, że jego współautorem jest sam Pan Jezus, który właśnie w takiej postaci ukazał się Siostrze Faustynie w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia 22 lutego 1931 roku i według tej wizji polecił namalować swój obraz. "Wieczorem, kiedy byłam w celi – relacjonuje to wydarzenie w <Dzienniczku> – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej..."