Aktualności

Dwunasta wyprawa na Wołyń

Projekt: WOŁYŃ 2019. ReAkcja

Nie wiem, czy na Wołyń macie daleko czy blisko; nie wiem, czy Wam się tam spodoba czy nie; nie wiem, czy zechcecie wrócić później… ale wiem jedno: jeśli po latach ktoś Was zapyta: - Co robiliście w sierpniu 2019 roku? - to  będziecie pamiętać.

Sierpniowy obóz ma w zamyśle organizatorów być przygodą i wizytą w salonie świata, którego już nie ma. Czy macie jeszcze czasem możliwość takiego wyboru: mech zamiast dywanu pod nogami, bieżąca woda w rzece zamiast w kranie, gwiazdy nad głową zamiast żyrandola, czat z żywym człowiekiem przy ognisku zamiast facebooka, hm?

Więcej

 

CUD. W 1949 r. Lublin stał się Częstochową
Promocja książki

W imieniu pani Marioli Błasińskiej, naszej parafianki, zapraszamy 2 lipca na godz. 17:00 do Trybunału Koronnego na promocję książki jej autorstwa, wydanej w 70. rocznicę cudu w Katedrze Lubelskiej.

Więcej

 

Uroczystość Trójcy Świętej
Odpust parafialny

Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Mt 28, 19-20). Przyjmując chrzest, jednoczymy się równocześnie z Bogiem Ojcem, Jego Synem i Duchem Świętym.

Uroczystość Trójcy Świętej w roku 2019 to także rocznica I Komunii św. Uczniowie klas czwartych wspominali przyjęcie przed rokiem sakramentu Eucharystii i pod czujnym okiem ks. Kamila przygotowali piękną asystę w tej Mszy św. rocznicowej i jednocześnie Niedzieli Trójcy Świętej. Zapraszamy do Galerii.

Kliknij, aby przeczytać więcej...

Więcej

 

Witraże nawy bocznej
Projekt - św. Rodzina

Z radością informujemy o tym, że zostały ufundowane cztery  witraże prawej nawy kościoła, tj. Archanioł Gabriel i Święta Rodzina. Szlachetnym fundatorom składamy podziękowanie i zachowujemy je na dedykowanej stronie.

Więcej

 

VIII Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych
Skosztujcie i zobaczcie!

Parafia Matki Bożej Różańcowej - Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Lublinie wraz z Proboszczem ks. Prałatem Józefem Dziduchem – serdecznie zapraszają wszystkich miłośników muzyki chóralnej na VIII Lubelski Festiwal Chórów Parafialnych "Skosztujcie i zobaczcie!", który odbędzie się dniach 25-26 maja 2019 roku w kościele przy ul. Bursztynowej 20 w Lublinie.

Zobacz szczegóły...

Więcej

 

Sakrament Bierzmowania 2019
Zdjęcia

W niedzielę 28 kwietnia ks. bp Mieczysław Cisło udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii w czasie Mszy świętej o godz. 18:00.

W naszej Galerii zamieszczamy zdjęcia z tego wydarzenia.

Więcej

 

Otrzyjcie już łzy, płaczący!
Z żalu serca wyzujcie, wszyscy w Chrystusa wierzący, weselcie się i radujcie!

Te słowa wielkanocnej pieśni niech napełnią nasze serca radością ze Zmartwychwstania naszego Pana. Chrystusowa rezurekcja niech powtórnie nadaje sens naszemu życiu i naszej wierze. Niech otwiera nas na głębię religijnych przeżyć. W Jezusie jest bowiem nasza siła! Nasza wiara i nadzieja nie jest bezpodstawna. Chrystus zmartwychwstając pokonał nasz grzech, a przechodząc przez bramy śmierci otworzył nam drogę do życia wiecznego! Zatem nie jesteśmy już niewolnikami lecz ludźmi wolnymi, którzy na Jezusową miłość, mogą odpowiedzieć miłością. Niech radość z Chrystusowego zwycięstwa towarzyszy wszystkim rodzinom naszej parafii, nie tylko w czasie dni świątecznych, ale przez cały rok.

Z kapłańskim błogosławieństwem (+)
Duszpasterze Parafii Trójcy Świętej

Więcej

 

Niedziela Palmowa
i koncert wielkopostny

Dzisiejsza niedziela - Niedziela Palmowa - zaczyna ostatni tydzień okresu liturgicznego Wielkiego Postu roku 2019. Przed nami najważniejsze wydarzenia historii zbawienia. Każdy dzień Wielkiego Tygodnia ma swoją symbolikę (zob. więcej). Podczas Triduum Paschalnego wspominamy ustanowienie Eucharystii, przeżywamy mękę i śmierć Pana Jezusa, by w końcu doświadczyć zwycięstwa życia nad śmiercią w poranek Wielkanocny.

Zanim się to jednak stanie, zechciejmy usłyszeć wołanie proroka Joela: "Nawróćcie się do Pana Boga waszego! On bowiem jest łaskawy, miłosierny, nieskory do gniewu i wielki w łaskawości." (por. Jl 2,13).

Dziś po Mszy św. o godz. 10 nasza schola wykonała koncert pieśni wielkopostnych. Fragment tego koncertu publikujemy na dedykowanej stronie.

Więcej

 

Obłóczyny ministrantów

W piątą niedzielę Wielkiego Postu 7 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 10:00 dwaj chłopcy zostali uroczyście przyjęci do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Dotychczas kandydaci nosili białe szarfy. W obrzędzie obłóczyn kandydatom zostały przekazane i nałożone szaty liturgiczne - białe komże. Od tej pory nowi ministranci będą wykonywać posługi takie jak niesienie krzyża, świeczników, kadzielnicy, niesienie darów, asysta w obrzędzie obmycia rąk, a także dzwonienie, czytanie i wiele innych opisanych w ceremoniale posług liturgicznych...

 

Więcej

 

Zasłonięty Krzyż

Krzyż Chrystusa mamy na co dzień przed oczami. Krzyż jest tajemnicą naszej wiary. Tymczasem w V niedzielę Wielkiego Postu krzyż ten się zasłania aż do czasu liturgii Męki Pańskiej.

Więcej

 

Top