Aktualności

Zesłanie Ducha Świętego
Przyjdź w przeddzień na czuwanie

Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 27 kwietnia po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00.

Zapraszamy!

Więcej

 

Legion Maryi
w naszej parafii

Jako ruch świeckich wspieramy działania ewangelizacyjne Kościoła. Pragniemy naśladować Maryję i Jej cnoty wierząc, że najdoskonalej prowadzi nas do Jezusa. Wspieramy modlitwą i czynem Kościół, parafię i naszych kapłanów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Więcej

 

Maryja w dziejach Narodu Polskiego
Prezentacja

Jak co roku, 3 maja świętujemy Uroczystość Najświętszej Marii Panny - Królowej Polski. Dla wielu osób żyjących w Polsce jest to jedno z najważniejszych świąt.

Dzielimy się przy tej okazji słowem zawartym w prezentacji pt. Maryja w dziejach Narodu Polskiego, której autorem jest p. Sławomir Kowalik. Serdecznie dziękujemy za trud realizacji i zaangażowanie. Zapraszamy do zapoznania się z tą prezentacją.

Zapraszamy także na Mszę św. w środę 3 maja na godz. 18:00, a po niej - na modlitwę za Ojczyznę przy pomniku vis-à-vis kaplicy.

Więcej

 

Czy Bóg istnieje?
Z cyklu: Wieczory z Ratzingerem

20 kwietnia br. miałem przyjemność wygłosić referat pod tytułem: Czy Bóg istnieje? Jak przekonywać wątpiących i odchodzących z Kościoła. Ratzinger pyta i odpowiada.

Referat wygłosiłem w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Po nim była dyskusja, ważne komentarze i pytania. Zapraszam do obejrzenia.

ks. Krzysztof Kaucha

Więcej

 

Bierzmowanie
Kwiecień 2023

W sobotę 22 kwietnia młodzież naszej parafii w liczbie 60 osób przyjęła sakrament bierzmowania. Gościliśmy przy tej okazji ks. biskupa Mieczysława Cisłę, który tego sakramentu udzielił.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w duchowe i zewnętrzne przygotowanie tej uroczystości, za czynny udział młodzieży w czytaniach, śpiewie, komentarzach, podziękowaniach, za pomoc rodziców w czasie liturgii i za złożony dar ołtarza na potrzeby związane z budową i wystrojem naszego nowego kościoła. W wiadomości publikujemy także treść powitania ks. biskupa przez przedstawicieli rodziców kandydatów do bierzmowania.

Jeśli ktoś z naszych parafian chciałby udostępnić swoje zdjęcia z tego wydarzenia do parafialnej galerii, to prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.

Więcej

 

Top