Aktualności

Przypowieść o talentach
i nasi nowi ministranci

Dwoma wyróżnikami przeżywanej dziś XXXIII niedzieli zwykłej, przedostatniej niedzieli starego roku liturgicznego, są w liturgii słowa: potrzeba czuwania, o czym przypomina św. Paweł, i talenty, o których mówi pierwsze czytanie i ewangelia.

Dzisiaj też przyjęliśmy dwóch kandydatów do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Pomóżmy im, a także każdemu z nas nawzajem, przez modlitwę, pomnażać dary, jakie otrzymujemy.

Więcej

 

Kiermasz ciast 22 października
Nasza parafia - nasza wspólnota

W dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, tj. 22 października 2023, Rada Parafialna organizuje po mszach świętych kiermasz ciast w naszej parafii. Prosimy chętnych parafian o przygotowanie ciasta na tę okazję. Pragniemy, aby była to również szansa lepszego poznania się i porozmawiania, a także okazja zgłaszania propozycji oraz inicjatyw mających na celu wsparcie parafii i tworzenie wspólnoty.

Więcej

 

Legion Maryi
Nowy termin spotkań

Jako ruch świeckich wspieramy działania ewangelizacyjne Kościoła. Pragniemy naśladować Maryję i Jej cnoty wierząc, że najdoskonalej prowadzi nas do Jezusa. Wspieramy modlitwą i czynem Kościół, parafię i naszych kapłanów. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa!

Więcej

 

Koronka
na ulicach miast

W czwartek, 28 września 2023 o godz. 15.00 czciciele Bożego Miłosierdzia już po raz 16. spotkają się na chodnikach, rogach ulic i placach Polski i różnych miast świata, by uczcić Godzinę Miłosierdzia i prosić Boga w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia w szczególnie ważnych intencjach.

W naszej parafii zapraszamy do wspólnej modlitwy przy krzyżu obok kaplicy.

Więcej

 

Nowi fundatorzy
Podziękowania

Taki widok, jak na zdjęciu przypisanemu do tej wiadomości, zmieni się dzięki parafianom, którzy już ufundowali i tym, którzy jeszcze podejmą decyzję, by ufundować dębowe ławki do kościoła. Informujemy także o innych ofiarodawcach - tabernakulum, witraży przedstawiających Mojżesza i proroka Eliasza, ozdobnych ram do ikony Trójcy Świętej i krzyża ołtarzowego. Szczegóły tutaj. Niech Pan Bóg wynagrodzi Waszą hojność.

Jeśli chcesz i możesz złożyć ofiarę na określony cel - na jakiś element wyposażenia wnętrza kościoła, np. na kolejne ławki, przyjdź i porozmawiaj z ks. Proboszczem.

Składamy także podziękowania za bezinteresowną pracę, której nie widać, a która jest konieczna. Zobacz "Więcej"

Więcej

 

Top